nedelja 10.12.2023.
15:58

Domaćin se opustio, ali i osvojio tri boda.

EPA-EFE/CHEMA MOYA

Fudbaleri Atletika savladali su u Madridu ekipu Almerije rezultatom 2:1 u okviru 16. kola španske Primere.

Domaćin je za nešto više od 20 minuta postigao tri gola, ali je prvi pogodak Grizmana bio poništen zbog ofsajda.

Kod gola Alvara Morate u 17. minutu sudija, pak, nije mogao ništa, Grizman je proigrao reprezentativca Španije koji se na lep način oslobodio čuvara, zaobišao golmana i zatresao mrežu gostiju.

Pet minuta kasnije, De Pol je povukao loptu i dodao je ka Ljorenteu koji je uposlio Anhela Koreu, a Argentincu nije bilo teško da postigne pogodak.

Činilo se da će "jorgandžije" rutinski da privedu posao kraju, ali tako nije mislio Leao Baptistao koji je umanjio prednost Atletika golom u 62. minutu susreta.

Ređale su se prilike Baptistaa, potom na drugoj strani i Depaja, no promene rezultata do kraja meča nije bilo, pa je Atletiko uspeo da sačuva vođstvo i upiše nova tri boda.