09:00

Iskoristio prvu priliku.

EPA-EFE/WALMIR CIRNE

Atletiko Mineiro postao je šampion Brazila posle tačno 50 godina. Ovo je njihova druga titula u istoriji kluba.

Pobedom protiv Baije posle preokreta 3:2 stekao je 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Flamengo i tako iskoristio prvu od tri prilike da osigura matematički titulu.

Baija je golovima Luiza Otavija u 62. i Žilberta u 66. vodila sa 2:0. Međutim, Hulk i Keno su za pet minuta doneli preokret gostima.

Hulk je u 73. iz penala smanjio prednost 18. pogotkom u ligi i tako osigurao svoje mesto na čelu liste strelaca, da bi samo minut kasnije Keno poravnao rezultat.

Isti igrač je u 78. ponovo zatresao mrežu za trijumf Atletika i titulu šampiona, posle dvogodišne dominacije Flamenga.