Atletiko ne zna sa Levanteom - Penali i Bardi izborili remi u Valensiji

četvrtak 28.10.2021.
23:20

Simeone ponovo isključen.

EPA-EFE/Biel Alino

Fudbaleri Atletiko Madrida i Levantea odigrali su nerešeno  poslednji meč današnjeg rasporeda La lige. Rezulat je na kraju bio 2:2.

Atletiko je poveo golom Grizmana, koji je glavom zatresao mrežu već u 12. minutu.

Levante je imao nekoliko prilika da izjednači, ali je do gola stigao preko penala. Suarez je pregrubo startovao i sudija je pokazao na belu tačku. Bardi je uspešno šutirao za velikih 1:1.

Delovalo je da će Levante nastaviti niz bez poraza protiv aktuelnih prvaka, ali je Kunja pomrsio konce domaćima kada je šutirao u 76. minutu za vodstvo Atletika.

Posle toga usledila je drama. Prvo je Simeone dobio crveni karton zbog prigovora sudiji i insinuiranja da dodeli karton protivničkom igraču. Potom je Levante dobio novi penal zbog nepropisnog starta Himeneza.

Fudbaleri Atletika nisu dozvoljavali da se situacija umiri i da Bardi izvede penal negodujući sudijsku odluku.

Bardi je bez problema savladao Jana Oblaka za konačnih 2:2.

Levante je neporažen protiv Atletika u poslednja tri meča. Oni su trenutno pretposlednji na tabeli, dok je ekipa Dijega Simeonea šesta.