Atletiko nije izdržao sa desetoricom, Hetafe stigao dva gola zaostatka u triler završnici, konačno Sevilja!

utorak 19.12.2023.
23:36

Ludo veče u Španiji.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri Atletiko Madrida remizirali su na svom stadionu sa ekipom Hetafea rezultatom 3:3, dok je Sevilja slavila u Granadi na debiju Kikea Sančez Floresa - 0:3.

Večeras smo gledali jednu od luđih utakmica Atletika ove sezone.

Atletiko je najpre ostao sa igračem manje, pošto je Stefan Savić u 38. minutu zaradio drugi žuti i automatski crveni karton.

Ali, u 44. minutu Grizman je bio na pravom mestu posle pasa Rikelmea za 1:0.

Hetafe je uspeo da izjednači u 53. minutu kada je Borha Majoral prvi put pogodio na ovom meču.

Atletiko je zaigrao bolje posle primljenog gola i u razmaku od šest minuta postigao dva gola. Prvo je Morata pogodio posle asistencije Ljorentea, da bi potom u 69. minutu Grizman bio precizan iz penala za 3:1.

Delovalo je da Hetafe neće moči da stigne dva gola zaostatka, ali usledila je luda završnica.

U 86. minutu Rodrigez je glavom prebacio Oblaka za 2:3 za najavu ludnice.

U nadoknadi vremena, Rikelme je igrao rukom u šesnaestercu iz klizećeg starta, sudija je pogledao VAR i svirao penal! Majoral je uzeo loptu i pogodio za 3:3!

Hetafe je tako došao do velikog boda i ostanka na osmoj poziciji, dok je Atletiko propustio da preskoči Barselonu na poziciji broj tri.

Nova promena i šok terapija na klupi Sevilje konačno je donela rezultat. Malo ko je verovao da će ovaj mini derbi Andaluzije biti u borbi za opstanak, ali Sevilja je u Granadu otputovala kao prva iznad crte, sa 13 bodova, samo pet više od večerašnjeg rivala.

Ali, Sevilja je večeras pokazala da nije za borbu za opstanak, več za gornji deo tabele.

U 23. minutu Pedrosa je iskoristio asistenciju Susa za 0:1, da bi u 32. Lukas Okampos pogodio posle dodavanja En Nesirija.

Sve je bilo gotovo kada je u 49. minutu Serhio Ramos pogodio za konačnih 0:3.