Atletiko otišao u Las Palmas po sedmu u nizu i prvo mesto, ali je doživeo težak udarac!

petak 03.11.2023.
22:58

Veliko iznenađenje.

EPA-EFE/Quique Curbelo

Došao je Atletiko Madrid večeras u Las Palmas po sedmu pobedu zaredom i prvo mesto španske La Lige, ali je doživeo šok i izgubio je od istoimene domaće ekipe sa 2:1, u premijernom meču 12. kola.

Prvo poluvreme bilo je tvrdo i nije bilo pravih šansi, a onda je domaćin u 50. minutu poveo pogotkom Kiriana udarcem sa 18 metara i dao do znanja Čolu Simeoneu i njegovim izabranicima da ih čeka teško veče na Kanarskim Ostrvima.

Benito Ramirez je u 75. minutu, na pas Munira El Hadadija, povisio na 2:0 i zapečatio sudbinu Atletika. Bila je to sjajna tranzicija domaćih posle oduzete lopte na sredini terena i vrhunska egzekucija Ramireza.

Raspucani Alvaro Morata je u 83. minutu smanjio na 2:1 i vratio nadu Atletiku.

Napadali su gosti svim silama u finišu, Morata je imao kolosalnu priliku u 91. minutu, Rikelme je opasno pretio minut ranije, ali nisu uspeli da uzmu čak ni bod.

Atletiko je sada treći na tabeli sa 25 bodova, što je tri manje od Real Madrida i Đirone. Treba napomenuti da "jorgandžije" imaju isti broj odigranih utakmica kao i vodeći tandem.

Las Palmas je na devetoj poziciji sa 17 bodova.