subota 16.12.2023.
18:15

Velika pobeda "lavova".

EPA-EFE/Luis Tejido

Fudbaleri Atletika savladali su u Bilbau madridski Atletiko rezultatom 2:0 u okviru 17. kola španske Primere.

Baskijski klub priredio je iznenađenje pošto je prilično lako savladao izabranike Dijega Simeonea, a trijumf je mogao biti i ubedljviji.

Atletik Bilbao je propustio veliku priliku da povede u 36. minutu kada je Oihan Sanket promašio penal, međutim to nije obeshrabrilo domaće fudbalere.

Naprotiv, "lavovi" su iskoristili činjenicu da je Simeone promešao sastav, te poveli u 51. minutu kada je Erera odlično asistirao Gorki Guruzeti za pogodak.

Krenuo je Atletiko na sve ili ništa, a to je ostavilo dovoljno prostora Bilbau da uveća vođstvo u 64. minutu posle pogotka Nika Vilijamsa.

Izabranici Ernestea Valverdea večeras su sakupili 32 boda i nalaze se na petoj poziciji na tabeli španske Primere, dok je Atletiko iz Madrida treći sa 34 boda.