Atletiko potvrdio dobru formu, Ćolova četa ponovo treća!

subota 01.04.2017.
22:33

Fudbaleri madridskog Atletika, slavili su na gostovanju u Malagi u okviru 29. kola španske Primere.

BETA/AP Photo/Alexey Filippov

Izabranici Dijega Simeonea, su bili slabiji rival u Malagi, ali u na kraju slavili sa 0:2 (0:1).

Igrao se 26. minut, kada je Koke doveo "Jorgandžije" u prednost. Vezista je prograo Toresa, koji je na ivici šesnaesterca bio okrenut leđima golu domaćina, bivši as Liverpula i Čelsija se odlično okrenuo, defanzivci Malage su uspeli da ga zaustave ali je loptu pokupio Koke, koji je lako smešta u mrežu domaćeg sastava.

Imala je Malaga par prilika i pre gola Kokea, pretili su Kamačo i Keko, ali je Oblak ostao ne savladan.

To se nije promenilo ni do kraja prvog dela igre, te je Atletiko sa prednošću otišao na odmor.

Malaga je nastavila sa dobrom igrom i u nastavku, ali je šok za domaće igrače stigao u 74. minutu.

Nakon lepe akcije, Tores proigrava Felipea Luisa, koji lob udarcem iz neposredne blizine vara Kamenog za 0:2.

Do kraja nije bilo promene rezultata, te je Atletiko upisao vredna tri boda i sada je treći sa bodom i utakmicom više od Sevilje, dok je Malaga pala na 16. mesto sa 27 bodova, šest više od Hihona koji je prvi ispod crte.