subota 30.04.2022.
22:57

Betis ima priliku da se približi na minus jedan.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

Fudbaleri madridskog Atletika poraženi su na gostovanju Atletik Bilbau 2:0 u poslednjem meču subotnjeg programa 34. kola španske La lige i tako doveli u pitanje mesto u Ligi šampiona naredne sezone.

Domaćin je poveo već u osmom minutu autogolom Marija Hermosa, a sve je bilo rešeno u 56. kada je Injaki Vilijams pogodio sa penala.

Izabranici Dijega Simeonea otputovali su u Baskiju namerni da se pobedom približe mestu u Ligi šampiona, a nakon poraza će morati da navijaju za Hetafe u ponedeljak protiv Betisa.

U slučaju da tim iz Sevilje slavi, Atletiko će u poslednja četiri kola ući sa samo bodom prednosti u odnosu na Betis.

Atletiko je više držao loptu u svom posedu, ali je Atletik imao nešto veći broj pokušaja od gostiju iz Madrida.

Najbolju priliku za gol Atletiko je imao u 51. minutu preko Antoana Grizmana iz slobodnjaka pogodio prečku, a u trećem minutu imali su i stativu nakon udarca Koree.