Atletiko slavi Saula, majstorija u 87. minutu za pobedu i četvrto mesto

ponedeljak 01.04.2024.
22:57

Sjajan udarac za pobedu.

EPA-EFE/ANDREU ESTEBAN

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima ekipu Viljareala rezultatom 2:1 u 30. kolu La Lige.

Atletiko je poveo golom Aksela Vitsela u devetom minutu, izjednačio je Serlot u 50, a onda je Saul Nigez u finišu pogodio za konačnih 1:2.

Već u devetom minutu Rikelme je bio asistent iz kornera, a Vitsel strelac glavom za 0:1, što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Tek što je počelo drugo, Đerar Moreno je odložio za Serlota koji je preciznim udarcem savladao Oblaka za 1:1.

Šanse su se nizale na obe strane, a onda je u 87. minutu Aspilikueta odložio povratnu do Saula, koji je maherskim udarcem,pogodio sam ugao za 1:2.

Atletiko Madrid je ovako na pravi način iskoristio jučerašnji poraz Atletik Bilbaa i sada je preskočio tim Ernesta Valverdea na četvrtom mestu na tabeli.

S druge strane, Viljareal je ovako prekinuo sjajan niz od četiri pobede, ali je ostao na sredini tabele sa 38 bodova, daleko i od Evrope i od zone ispadanja.