Atletiko slavio u derbiju, Grizmanu dva minuta dovoljna za gol!

ponedeljak 29.08.2022.
23:58

Valensija napadala, Atletiko pogađao.

EPA-EFE/Mariscal

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su u gostima ekipu Valensije rezultatom 1:0 u poslednjem meču trećeg kola španske La Lige.

Junak Madriđana bio je Antoan Grizman koji je postigao pobedonosni pogodak dva minuta posle ulaska u igru.

Uprkos porazu i primljenom golu u redovima domaće ekipe istakao se golman Đorđi Mamardašvili koji je imao nekoliko zapaženih intervencija, posebno u poslednjih deset minuta meča.

Derbi kola obeležila je velika borba na sredini terena, brojni prekidi i oštri startovi. Valensija je imala veći posed lopte i bila opasnija, ali ni ''jorgandžije'' nisu bili bez šansi, naprotiv, najveću priliku imao je Morata u poslednjim trenucima prvog poluvremena, ali je Mamardašvili odbranio zicer.

''Slepi miševi'' su prvi došli do gola preko Muse u 23. minutu i to na spektakularan način, ali je on poništen zbog prethodnog faula koji je napravljen nad Feliksom.

Prvo poluvremene obeležili su i treneri obeju ekipa Đenaro Gatuzo i Dijego Simeone koji su zaradili po žuti karton.

U 64. minutu Simeone je u igru ubacio Antoana Grizmana koji je samo dva minuta kasnije postigao pogodak. Mora se reći da je sreća bila saveznik Atletika, pošto se lopta nakon šuta Grizmana odbila od kapitena Solera i prevarila golmana.

Atletiko je u 84. minutu došao i do drugog gola posle slobodnog udarca, ali je poništen zbog ofsajda.

Utakmicu je sa tribina ''Mestalje'' pratio i novi fudbaler Valensije Edison Kavani.

U narednom kolu Valensija dočekuje Hetafe, dok će Atletiko gostovati Real Sosijedadu.