ponedeljak 22.01.2024.
22:55

Madriđani slavili, ali...

EPA-EFE/Miguel Angel Molina

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su u gostima ekipu Granade rezultatom 1:0 u poslednjem meču 21. kola La Lige.

Pobedu Atletiku po ko zna koji put ove sezone doneo je tandem Antoan Grizman-Alvaro Morata.

Ovaj put, u 55. minutu, Grizman je opet bio asistent, a Morata strelac. Doduše, ponovo je morao da interveniše VAR, izvlačile su se linije, a iako je delovalo da je ofsajd, na kraju je gol priznat.

Granda je najbliža golu bila u 78. minutu kada je udarac Bruna Mendeza zaustavljen ispred gol linije.

Atletiko je mogao u finišu da potvrdi pobedu, Grizman je pokušao prvi, potom na odbijenu naleteo Korea, ali je Batalja odlično intervenisao.

U nadoknadi vremena je usledio pravi haos, domaći su tražili penal zbog navodnog igranja rukom, sudija je zbog žestokih protesta pokazao crveni karton jednom rezervnom igraču Granade.

Istina, Himenez je glavom vraćao loptu Oblaku, koja ga je usput okrznula po ruci, ali je arbitar procenio da nije bilo ni namere ni da nije bilo za penal.

U poslednjim trenucima i Ermoso je bio heroj, sa gol linije je izbio loptu i sprečio siguran gol Granade.

Sve u svemu, Atletiko je sačuvao prednost i zadržao korak za Realom, Đironom i Barselonom, dok je Granada ostala pretposlednja sa 11 bodova.