Atletiko u pobedničkom ritmu, ples Antoana Grizmana na Balaidosu!

subota 21.10.2023.
22:54

Posle možda i prestrogog isključenja golmana domaće ekipe, sve je bilo lakše za "jorgandžije"...

EPA-EFE/LAVANDEIRA

Fudbaleri Atletika iz Madrida savladali su u Vigu ekipu Selte rezultatom 3:0 u okviru 10. kola španske Primere.

Izabranici Dijega Simeonea večeras su vezali šestu uzastopnu pobedu u seriji koja je počela trijumfom u gradskom derbiju nad Realom.

Hendikep za Seltu dogodio se već u 25. minutu kada je golman Viljar dobio možda i prestrog direktan crveni karton posle rušenja Morate u kaznenom prostoru.

Viljara je zamenio Guaita koji nije uspeo da odbrani penal Antoanu Grizmanu u 29. minutu meča.

Početak drugog poluvremena pripao je Selti koja je zapretila preko Bambe koji je pogodio prečku, a kazna za promašaj usledila je nedugo zatim.

Igrao se 64. minut kada je Grizman pretrčao pola terena kako bi došao do kaznenog prostora gde je, čini se, nehotice umesto centaršuta uputio udarac kojim je lopta završila u mreži golmana domaće ekipe.

Pet minuta kasnije, večeras veoma raspoloženi Antoan Grizman golom je krunisao lepu timsku akciju posle dodavanja Moline.

Atletiko je posle večerašnjeg trijumfa zauzeo drugu poziciju u Primeri sa 22 boda, dok je Selta 18. sa svega šest bodova.