23:00

Bilbao će teško videti elitu.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su verovatno najvažniji trijumf u španskoj Primeri ove sezone.

"Jorgandžije" su u derbiju 33. kola savladale Atletik Bilbao sa 3:1 u meču 33. kola nacinalnog šampionata.

Ekipa trenera Čola Simeonea povela je u  15. minutu kada je Rodrigo de Pol šutirao sa distance, lopta na putu ka golu zakačila jednog od defanzivaca Bilbaa i završila u mreži gostiju.

Atletik je izjadnačio do kraja prvog dela i to u poslednjem 45. minutu. Posle lošeg dodavanja Grizmana usledila je brza kontra gostiju koju je u gol pretvorio Niko Vilijams.

Trenutak "magije" dogodio se u 52. minutu kada je Koke fenomenalnim pasom izbacio Anhela Koreu samog ispred gola Bilbaa, a napadač Madriđana vratio prednost svom timu.

Sve je bilo rešeno 10 minuta pore kraja. Levi bek Atletiko Madrida Samuel Lino odlično je prošao po boku, ušao u kazneni prostor i šutirao, a lopta posle njegovog udarca pogodila u stativu, pa se odbila u gol od golmana gostiju Unaija Simona.

Tako je Atletiko došao do 64 boda i zauzima četvrto mesto koje vodi u Ligu šampiona naredne sezone. Prvi pratilac "jorgandžija" upravo je Atletik Bilbao koji ima šest bodova manje na pet kola pre kraja šampionata.