Atletiku je lako kada se Grizmanu igra fudbal, Babićeva Almerija bez šansi u Madridu!

nedelja 16.04.2023.
20:24

Francuz sa dva gola rešio pitanje pobednika.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Atletika savladali su u Madridu fudbalere Almerije rezultatom 2:1 u okviru 29. kola španske Primere.

Sve je počelo po planu za izabranike Dijega Simeonea, domaćin je poveo već u petom minutu kada je Antoan Grizman iskoristio loptu Koree i glavom savladao nemoćnog Martineza.

Imao je Atletiko i više od igre, pretio preko Grizmana, Kokea i Koree, ali kazna za promašaje stigla je u 37. minutu kada se lopta posle udarca odbila od Himeneza u gol Oblaka.

Radost gostiju nije dugo trajala, Antoan Grizman je posle dodavanja Karaska u 44. minutu ponovo doveo svoj tim u vođstvo.

Raspoložen za igru bio je Grizman koji je zabeležio još jedan pokušaj u drugom poluvremenu, nakon čega je Karasko pogodio stativu.

Na kraju, apsolutno zaslužena pobeda Atletika protiv ekipe koja se bori za opstanak, "jorgandžije" su treće u Primeri sa 60 bodova.

Reprezentativac Srbije Srđan Babić odigrao je čitav meč za poraženu ekipu.

Almerija se nalazi na 17. mestu, prvom iznad zone ispadanja sa 30 bodova, tri više od Valensije i Espanjola.