Augsburg slavio u Bremenu, Verder promašio penal za bod u 94. minutu!

petak 09.09.2022.
22:29

Presudio Ermedin Demirović, heroj Gikjevič, tragičar Dukš.

SV Werder Bremen

U prvoj utakmici šestog kola nemačke Bundeslige, Augsburg je u Bremenu savladao domaći Verder sa 1:0.

Gol odluke na čuvenom "Vezeru" postigao je Ermedin Demirović u 63. minutu. Bila je to perfektna akcija gostiju, koju je odličnim pasom prema Beriši pokrenuo Gruezo. Beriša je zavrnuo loptu u peterac, a tamo je fudbaler iz Bosne i Hercegovine rutinski pogodio mrežu, za 0:1.

I upravo je ovaj pogodak bio okidač da u poslednjih pola sata gledamo veoma dobar meč, pošto se do gola malo šta vrednog pomena dešavalo na terenu. Jedino je domaćinu poništen pogodak u 31. minutu, zbog ofsajda Fulkruga.

Verder je svim silama krenuo u napad, ali je i ostavio puno prostora na svojoj polovini, pa su gosti umalo duplirali prednost u 76. minutu. Mergim Beriša je lucidnim potezom prebacio golmana Pavlenku, a saveznik domaćeg tima bila je prečka.

U 80. minutu je kolosalnu priliku za Verder propustio rezervista Šmit.

Nastavio je Verder sa atacima i to mu se na kraju isplatilo, pošto je došao do najbolje moguće šanse da dođe do boda.

U 91. minutu je Bauer igrao rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Petersen je pokazao na belu tačku, a Dukš je tri minuta kasnije očajno izveo penal. Gikjevič ga je pročitao i odbranio mu udarac.

Srpski štoper Miloš Veljković odigrao je ceo meč za Verder.