nedelja 02.10.2022.
19:34

Dva gola Ermedina Demirovića.

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Sjajan meč odigrali su Šalke i Augzburg u osmom kolu nemačke Bundeslige. Augzburg je u Gelzenkirhenu slavio rezultatom 3:2, upisao treću vezanu pobedu u šampionatu i pokazao da onaj trijumf protiv Bajerna pre dve sedmice nije bio slučajnost.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Ermedin Demirović brutalno je otvorio meč i golovima u devetom i 21. minutu odveo goste na 0:2.

Šalke je preko Terodea smanjio na 1:2 u 33. minutu, a u 63. je izjednačio pogotkom Krausa.

Gosti se nisu obeshrabrili, krenuli su ponovo u napad i to im se isplatilo u 77. minutu, kada je Han pogodio za konačnih 2:3.

Augzburg je meč završio sa desetoricom, pošto je Beriša u 71. minutu dobio drugi žuti karton. To Šalkeu nije pomoglo da izbegne poraz.

Ekipa Augzburga je deseta na tabeli sa 12 bodova, dok je Šalke na 15. poziciji sa šest bodova na svom kontu.