sreda 06.04.2022.
20:33

Druga pobeda u razmaku od samo nekoliko dana.

​EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Fudbaleri Augzburga stigli su do druge uzastopne pobede u Bundesligi pošto su u zaostalom meču 26. kola nemačkog šampionata nadigrali na svm terenu Majnc 2:1 i tako prestigli Volfsburg probivši se do 13. mesta.

Domaćin je poveo u 11. minutu golom Guvelua sa penala, a dvadesetak minuta kasnije poništan je gol Hana zbog igranja rukom.

Gosti iz Majnca konsolidovali su se u nastavku igre i izjednačili u 54. minutu pogotkom Silvana Vidmera, sa bi svega šest minuta kasnije Ruben Vargas doneo novo vođstvo Augzburgu, što će se ispostaviti kao dovoljno za pobedu.

Augzburg je ovom pobedom napravio krupan korak ka opstanku u ligi, dok je Majnc nastavio da igra po sistemu toplo-hlado, ali je na bezbrižnoj poziciji na sredini tabele da nema razloga da bude uzdrman.