nedelja 21.02.2021.
15:35

"Aspirindžije" imale sreće.

Epa/Ronald Wittek

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena u poslednjem minutu meča stigli su do boda na gostovanju Augzburgu odigravši 1:1 u meču 22. kola Bundeslige.

Strelac vodećeg gola na meču bio je iskusni nemački napadač Florijan Niderlehner već u petom minutu.

Nemac je iskoristio očajnu reakciju golmana gostiju Niklasa Lomba, koji je početnički promašio loptu, što je Niderlehner lagano iskoristio.

Uprkos ranom zaostatku, gosti iz Leverkzena su skoro ceo meč za izjednačenje i potpuni preokret, ali su do remija stigli tek u 94. minutu.

Strelac je bio Edmond Tapsoba udarcem iz prve u bliži ugao gola domaćih posle asistencije Greja.

U većem delu meča bliži golu su bili domaći, koji su pre ovog meča vezali tri poraza. U prvom poluvremenu zrelu priliku je propustio Niderlehner, a već na startu nastavka im nije sviran očigledan penal.

Augzburg je ovim remijem prekunuo niz od tri poraza, ali je i dalje na skromnom 13. mestu, dok je Bajer sa drugim uzastopnim remijem sve dalje od mesta koje vodi u Ligu šampiona.