nedelja 31.10.2021.
17:23

Domaćin pobedio nakon mesec i po dana.

EPA-EFE/SEBASTIAN WIDMANN

Fudbaleri Augzburga prekinuli su seriju mečeva bez pobede trijumfom na svom terenu protiv Štutgarta 4:1 u pretposlednjem meču 10. kola Bundeslige.

Nije delovalo da će biti tako kada je već u sedmom minutu Kris Firih doveo gostujući tim u vođstvo, ali se ispostavilo da je to bilo sve što se tiče Štutgartovog učinka ovog popodneva.

Izjednačenje Augzburgu doneo je u 30. minutu Ris Oksford, a potpuni preokret usledio je u 52. minutu kada je Džefri Gauvelleuv postigao gol.

Dvadeset minuta kasnije Niderlehner otvorio je vrata pobede domaćinu, a ubedljiv trijumf potvrđen je u 81. minutu kada je Finbogason postavio konačnih 4:1.

Augzburgu je ovo bila prva pobeda nakon mesec i po dana i trijumfa nad Borusijom Menhengladbah polovinom septembra.

Upravo u tom kolu je Štutgart doživeo poslednji poraz pred današenjeg susreta, pa sada bodovna razlika između dva tima iznosi svega plus jedan u odnosu na goste.

Kolo će zatvoriti Bohum i Borusija Menhengladbah čiji meč počinje od 17:30.