19:49

Volfsberger nepremostiva prepreka za Gziru .

Starsport.rs ©

Egzotična Gzira junajted, koja je u prethodnoj rundi izbacila niški Radnički, nije mogla dalje od trećeg kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

Volfsberger bio je nepremostiva prepreka za Maltežane, koji su doneli sjajnih 0:0 iz prve utakmice u Austriji, ali danas je isplivao suvi kvalitet i dalje se nije moglo. Na kraju 0:4.

Ono što je Radnički propustio, Volfsberger nije. Rešio je sve nakon prvih 45 minuta i na pauzu otišao sa 0:2.

Baribo je 12. minutu matirao Žarkova za 0:1, da bi Baumgartner u 33. minutu povisio na 0:2.

U nastavku još dva gola u mreži Gzire.

U 53. minutu je igrač domaćih Šeri dobio drugi žuti karton, a gosti su brojčanu prednost materijalizovali u 59. minutu, kada je Rošer pogodio iz penala, za 0:3.

U 66. minutu je Gzira ostala sa devetoricom na terenu, pošto je drugi žuti karton dobio Džeferson, koga u Nišu i dalje sanjaju. Posebno štoper Radničkog Anton Tolordava.

Konačnih 0:4 postavio je Ogustin Boaći u 84. minutu.

Volfsberger će se za plasman u grupnu fazu trećeg po snazi evropskog takmičenja boriti sa boljim iz dvomeča između Moldea i Kišvarde. Mnogo bliži je Molde, koji je prvu utakmicu dobio na svom terenu sa 3:0.