Autogol obradovao Arsenal, Matić i drugovi lako sa Baskima, spektakl dva Uniona!

četvrtak 09.03.2023.
20:41

U terminu od 18.45 večeras su odigrane četiri utakmice osmine finala Liga Evrope.

EPA-EFE/MANUEL DE ALMEIDA

Fudbaleri Arsenala remizirali su u Lisabonu protiv Sportinga rezultatom 2:2 u prvom međusobnom okršaju u ovoj fazi takmičenja.

Mikel Arteta izveo je izmešan sastav koji je poveo u 22. minutu pogotkom Vilijama Salibe posle kornera.

Sporting je uzvratio 12 minuta kasnije, strelac je bio Gonsalo Inasio, da bi u 55. Paulinjo doveo svoj tim u vođstvo.

Arsenal je imao sreće, pa je ostao neporažen zahvaljujući nesrećnom autogolu Morite u 62. minutu.

Još veću goleadu videli smo u okršaju dva Uniona - nemačkog i belgijskog u Berlinu gde je bilo 3:3.

Belgijanci su poveli u 28. minutu pogotkom Bonifejsa, ali je Josip Juranović u 42. minutu poravnao rezultat.

Jorbe Vertesen je doneo ekipi iz Brisela novo vođstvo u 58. minutu, da bi u 69. na drugoj strani Robin Nohe ispravio grešku sa penala i pogodio za 2:2.

I kada se činilo da je pitanje pobednika rešio Nigerijac Bonifejs svojim drugim pogotkom u 72. minutu, tako nije mislio Sven Mičel koji je na kraju vratio utakmicu ispočetka golom u 89. minutu susreta.

Mnogo manje drame bilo je u Rimu i Leverkuzenu.

Roma je na domaćem terenu stekla kapitalnu prednost posle pobede od 2:0 nad Real Sosijedadom.

Izabranici Žozea Murinja stigli su do vođstva u 13. minutu kada je Stefan El Šaravi brzu kontru pretvorio u pogodak.

Konačan rezultat postavio je Maraš Kumbula posle kornera Dibale u 87. minutu meča.

Srpski internacionalac Nemanja Matić odigrao je čitav meč za "vučicu".

Istim rezultatom slavio je i Bajer protiv Ferencvaroša, a slično je išao i tok susreta.

"Farmaceuti" su poveli sjajnim golom Kerema Demirbaja u 10. minutu, da bi konačan rezultat postavio Edmond Tapsoba u 86.