Babel doneo pobedu Deportivu u poslednjim sekundama!

subota 01.10.2016.
22:34

U meču sedmog kola španske Primere između Deportiva i Sporting Hihona, slavili su domaći.

twitter.com/RCDeportivo

Ekipa iz La Korunje je bila bolji rival tokom većeg dela susretate su na kraju zasluženo trijumfovali.

Konačan rezultat bio je 2:1, a strelci su bili Babel i Borhes sa domaĆe i Alvarez za gostujući sastav.

Najpre je Deportivo u 13. minutu pripretio preko Sidneja.

Nakon 20 minuta od pomenutog pokušaja defanzivca domaćih pao je i prvi gol na susretu. Poveli su domaći preko Borhesa.

Do pauze je Deportivo imao prednost, a početkom drugog poluvremena je Rumun Andone propsutio šansu da udvostruči prednost tima iz La Korunje. Njegov udarac glavom je sjajno zaustavio golman gostiju Kueljar.

Nedugo nakon toga, Sporting dolazi do izjednačenja, strelac je Serhio Alvarez. On je bio najviši u skoku nakon kornera Moi Gomeza.

Potom je Andone imao još jednu dobru šansu, ovoga puta je odlično izveo slobodan udarac, ali je Kueljar ponovo bio na mestu.

Konačan rezultat je postavio bivši fudbaler Liverpula i Ajaksa Rajan Babel, golom u drugom minutu nadoknade i to sjajnim šutem sa oko 20 metar od gola rivala.

Nakon ovog susreta Deportivo se popeo na poziciju 12 sa osam osvojenih bodova, dok je Hihon sa bodom manje 15. na tabeli.