ponedeljak 05.04.2021.
20:55

Kakve izmene Roja Hodžsona.

EPA-EFE/Peter Powell

Fudbaleri Evertona i Kristal Palasa remizirali su rezultatom 1:1 (0:0) u 31. kolu Premijer lige.

Everton je u prvom poluvremenu imao nekoliko prilika, a posebno se ispromašivao Ričarlison koji je imao dve odlične prilike, ali nije bio dovoljno spretan u završnici.

Domaći su bolju igru krunisali golom u 56. minutu kada je Kolman asistirao, a Džejms Rodrigez pogodio za 1:0.

Roj Hodžson nije imao šta da izgubi, a ispostaviće se da je napravio prave izmene, pošto je uveo Šlupa i Bačuaija koji su doneli izjednačenje.

Belgijanac je, samo dva minuta pošto je ušao u igru, u 86. iskoristio lep pas Šlupa i pogodio dalji ugao za 1:1

Everton je pokušao da dođe do tri boda, Ričarlison je imao novu veliku priliku, ali je Guaita ponovo maestralno intervenisao.

Sjajni golman Kristal Palasa imao je večeras čak šest intervencija, polovinu od tih protiv Ričarlisona, koji je definitivno tragičar ove utakmice.

Everton je propustio priliku da skoči na šestu poziciju, ostao je osmi sa 47 bodova, četiri manje od Čelsija, koji ima i meč više.

Kristal Palas, za koji je ceo meč opet odigrao Luka Milivojević, je na sigurnoj 12. poziciji sa 38 bodova.