Bajern arhivirao Majnc, "doppel pack" Levandovskog

petak 02.12.2016.
22:24

Fudbaleri minhenskog Bajerna upisali su devetu pobedu u nemačkom šampionatu pošto su u prvom meču 13. kola kao gosti slavili u Majncu.

Beta/AP Photo/Michael Probst

Aktuelni šampion Nemačke stigao je do devete pobede u Bundesligi pošto je u prvom meču trinaestog kola savladao Majnc u gostima rezultatom 3:1 (2:1).

Golove pogledajte OVDE!

Prva tri gola na večerašnjem meču pala su tokom uvodnoh dvadesetak minuta, a domaći su na opšte iznanađenje stigli do vođstva posle kontranapada koji je izveo Ihon Cordoba.

Kolumbijac je sjajno istrčao kontru, nosio loptu sve do protivničkog šesnaesterca i na kraju odlučio da akciju završi sam što se pokazalo kao dobro rešenje jer je svom timu doneo prednost.

Gosti iz glavnog grada Bavarske ubrzo uzvraćaju udarac. Majnc je tražio prekršaj na ivici kaznenog prostora a kako sudija nije zaustavio igru sevnula je kontra koju golom završava Robert Levandovski. Ulogu asistenta poneo je Arjen Roben.

Nedugo nakon izjednačujućeg gola Bajern je stigao do potpunog preokreta. Činilo se da će dobra akcija propasti ali Tomas Miler stiže loptu koja je krenula ka gol autu i vraća je u šesnaesterac gde je spreman dočekuje Roben i glavom šalje u mrežu.

Tokom drugog poluvremena nije bilo previše šansi, Bajern je kontrolisao dešavanja na terenu, a tačka na trijumf Bavaraca stavljena je u drugom minutu nadoknade kada je Robert Levandovski postigao jako lep gol iz slobodnog udarca.