utorak 14.02.2023.
22:54

Nemci bolji, zasluženo imaju prednost pred revanš.

EPA-EFE/TERESA SUAREZ

Fudbaleri Bajern Minhena napravili su veliki korak ka četvrtfinalu Lige šampiona, pošto su večeras na "Parku prinčeva" pobedili PSŽ rezultatom 1:0.

Jedini pogodak na meču postigao je Kingsli Koman u 53. minutu, baš kao i u finalu Lige šampiona 2020. koji su Bavarci dobili identičnim rezultatom.

PSŽ ima dovoljno vremena, još tri nedelje do revanša, u kom će Kilijan Mbape sigurno biti starter.

Kristof Galtije je bio primoran da ostavi rovitog Kilijana Mbapea na klupi i to se još kako osetilo u igri domaće ekipe. Galtije je izveo tim u formaciji 4-4-2, ali Lionel Mesi i Nejmar su bili potpuno odsečeni, dok je ostatak tima jednostavno nedorastao da se suprotstavi jednom Bajernu.

Bajern je igrao u formaciji 3-4-2-1 što se pokazalo da baš prija ekipi, jer su gosti u potpunosti kontrolisali igru na terenu. Bajern je imao posed lopte, igrao je na polovini rivala i strpljivo gradio šanse.

Koliko je Bajern bio dominantan, a PSŽ bezopasan pokazuje i podatak da Parižani nisu imali nijedan udarac ka Zomerovom golu! Statistički, u prvom poluvremenu je Mesi šutirao iz slobodnjaka u nadoknadi vremena, pogodio je živi zid i to je jedino što se pisalo kao pokušaj domaće ekipe.

Ali, onda smo gledali mnogo uzbudljivije drugo poluvreme, a i Galtije i NAgelsman su napravili po jednu izmenu. Kimpembe je zamenio Hakimija, a Alfonso Dejvis je ušao umesto Kansela i to se ispostavilo kao ključno.

Brzonogi Kanađanin je probio praktično iz prve prilike i kao na tacni proigrao Komana koji je iz prve savladao Donarumu za 0:1.

Galtije je odmah reagovao, uveo je Mbapea i Ruiza i najavio ofanzivu. Mbape je doneo znatno osveženje i opasnost u napadu, ali je Bajern i dalje bio odličan.

Bavarci su i dalje bili opasniji, a narednu veliku šansu propustio je Čupo-Moting, koga je proigrao odlični Musijala posle solo prodora po desnom boku, ali je Donaruma ovaj put bio uspešan, lopta se od njegove ruke odbila od stative u korner.

Prvu veliku šansu PSŽ je imao tek nešto posle 70. minuta kada je Mbape pobegao, dao je malo jači for pa ga je zaustavio Zomer, na odbijenu je naleteo Nejmar, čiji je udarac izblokiran.

I onda, u 82. minutu, Mbape postiže pogodak posle asistencije Nunja Mendeša, ali je VAR signalizirao da je Portugalac bio u ofsajdu i pogodak je poništen.

Usledio je potpuni atak Parižana, u 84. minutu Mendeš je ponovo odlično prošao, vratio je pravovremenu povratnu za Mesija, koji je ovu poziciju za šut čekao ceo meč, ali ga je Pavar izblokirao u ključnom trenutku.

Minut kasnije PSŽ je imao novu šansu, Zomer je pogrešio, usledio je brz napad, a na odbijenu je naleteo Vitinja koji je šutirao po sredini gola, direktno u golmana Bajerna.

U nadoknadi vremena Pavar je sa leđa oborio Mesija, i zaradio drugi žuti karton i automatsko isključenje.

PSŽ: Donaruma, Hakimi (od 46. Kimpembe), Markinjoš, Serhio Ramos, Mendeš, Danilo (od 75. Vitinja), Soler (od 57. Ruiz), Verati, Zair-Emeri (od 57. Mbape), Mesi, Nejmar.

Bajern Minhen: Zomer, Pavar, Upamekano, De Liht, Kanselo (od 46. Dejvis), Kimih, Gorecka, Koman (od 76. Gnabri), Sane (od 90. Stanišić), Musijala (od 86. Gravenberh), Čupo-Moting (od 76. Miler).

U saradnji sa AdmiralBet-om, posetioci sportske.net dobijaju bonus od 2500 dinara. Od toga 1500 je za klađenje, ostatak od 1000 možete iskoristiti za kazino.

Sve što treba da uradite je da sa našeg portala odete OVDE na admiralbet.rs, registrujete se, verifikujete nalog i imaćete u roku od nekoliko minuta bonus za kazino, a 2 sata kasnije i bonus za tikete.

Pravila su OVDE, ista su kao i za običan bonus, ali čitaoci sportske.net dobijaju 500 dinara više.