petak 24.09.2021.
22:23

Rutinski...

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Bajern Minhena pobedili su u gostima ekipu Grojter Firta rezultatom 3:1 (2:0) u prvom meču šestog kola Bundeslige.

Bajern je pitanje pobednika rešio već u prvom poluvremenu kada su pogodili Tomas Miler i Džošua Kimih. Iako je na startu drugog dela isključen Pavar, Bajernu to nije smetalo da postigne i treći pogodak i dopusti da primi počasni u finišu.

Već u 10. minutu pogodio je Tomas Miler i najavio novu pobedu ekipe Julijana Nagelsmana. U 31. minutu Sane je pronašao Kimiha za 2:0.

U 48. minutu Pavar je zbog oštrog starta zaradio direktan crveni karton, ali je ubrzo Nagelsman uveo Sabicera umesto Sanea i zatvorio prilaze.

U 68. minutu nakon centaršuta sa desnog boka Grisbek je nespretnom reakcijom sa pet metara pogodio sopstvenu mrežu za 3:0.

Grojter Firt je u finišu uspeo da postigne pogodak preko Itena, ali to je bilo sve.

Bajern je ostao lider sa 16 od mogućih 18 bodova, Grojter je ostao poslednji sa samo jednim osvojenim bodom.