subota 09.02.2019.
20:21

Samo pet bodova razlike.

EPA-EFE/ARMANDO BABANI

U derbiju 21. kola Bundeslige ekipa Bajerna je savladala na svom terenu Šalke sa 3:1 (2:1) i tako je sustigla Borusiju na tabeli.

Veoma interesantna utakmica, Šalke nije došao da se brani, imali su i oni šanse, ali je na kraju Bajern zasluženo upisao tri boda.

Poveo je Bajern autogolom Brume u 12. minutu, izgubili su fudbaleri Šalkea loptu na sredini terena, Levandovski je nakon toga dobio loptu, a Bruma je loše reagovao za prednost domaćina.

Samo 13 minuta kasnije, Ahmed Kutuču uspeva da iskoristi veliku šansu koja mu se ukazala, istrčao je kontru, dobio loptu i postigao gol za 1:1.

Dva minuta je trajala radost gostiju, Levandovski koristi asistenciju Hamesa Rodrigeza za novu prednost Bajerna. Ponovo su gosti izgubili loptu na sredini terena usled lošeg pasa.

U 57. minutu je Bajern rešio pitanje pobednika, Koman je prošao po levoj strani, uputio centaršut, Levandovski je pokušao "makazice", lopta je došla do Gnabrija koji uspeva da pošalje loptu u gol za konačnih 3:1.

Bajern je ovom pobedom stigao na samo pet bodova zaostatka u odnosu na Borusiju.