Bajern se poigrao sa Šahtjorom, Ukrajinci poniženi u Nemačkoj!

Autor: Janko Glavonjić
sreda 11.03.2015.
22:38

Bajernova sedmica, retko se viđa ovakvo ponižavanje protivnika, Ukrajinci su jedva čekali da se završi utakmica!

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Kada je štoper gostiju Kušer nesmotreno startovao nad Geceom u svom šesnaestercu, dobio crveni karton, a Miler postigao gol sa bele tačke, svi su znali da je meč rešen.

Postavljalo se samo pitanje koliko golova će gigant iz Bavarske postići do kraja meča, a domaći fudbaleri postarali su se da njihovi navijači na Alijanc Areni uživaju u goleadi.

Već u osmom minutu Roben je mogao da povisi na 2:0, ali je zakasnio za delić sekunde.

U 19. minutu publika se zabrinula jer je Roben hramljući izašao sa terena, ali je ubrzo usledila potvrda da je Gvardiola izveo Holanđanina zbog predostrožnosti.

U 23. minutu je Levandovski pogodio stativu posle centaršuta Rafinje, a u 34. minutu je Bajern konačno došao do drugog gola.

Strelac je bio Boateng, koji se našao na pravom mestu. Miler i Levandovski su pokušali, odbrana Šahtjora je smušeno reagovala, lopta je došla do reprezentativca Nemačke koji je iz neposredne blizine savladao golmana gostiju.

Samo dva minuta kasnije i Alaba je mogao da postigne gol, ali je bio za malo neprecizan.

Odmah na startu drugog poluvremena bilo je jasno da će Ukrajinci doživeti katastrofu.

U 49. minutu Riberi je posle sjajne akcije sa Alabom postigao treći gol za Bajern, a tek što je Šahtjor pošao sa centra, Pjatov je i četvrti put vadio loptu iz svoje mreže, posle drugog gola Milera.

U 63. minutu 'pukla je petarda', strelac je bio Badštuber, a u 75. minutu Leva je postigao šesti gol.

Tačku na i stavio je Gece u 87. minutu, a u poslednjim trenucima je moglo da bude i osam, ali je Gece bio za malo neprecizan.