19:49

Majnc platio ceh...

EPA-EFE/ULRICH HUFNAGEL

Bajernov ovosezonski put u Ligi šampiona okončan je pre nekoliko dana posle eliminacije od Liverpula, pa sada nemački velikan iz Minhena sve karte baca na osvajanje nove šampionske titule u Bundesligi.

Za razliku od prethodnih, ova sezona je mnogo zanimljivija, jer Bajern i Dortmund vode ravnopravnu borbu za titulu, a aktuelni šampion je večeras na svojoj ''Alijanc Areni'' ponovo izbio na vrh, više nego ubedljivom pobedom nad Majncom, rezultatom 6:0!

Bajern i Dortmund opet imaju isti broj bodova, a tim iz Minhena ima bolju gol razliku.

Šest minuta kasnije, još jedan gol, ovoga puta je Kingsli Koman savladao golmana Milera i praktično rešio pitanje pobednika - 3:0.

Time se Bajern nije zadovoljio, pogotovo se to odnosi na Hamesa Rodrigeza, koji u 51. i 55. minutu postiže još dva gola i stiže do svog het-trika u večerašnjoj utakmici.