Bajern se ''šeta'' kroz Bundesligu, Nastasić tragičar u porazu Šalkea!

17:28

Od danas je prednost aktuelnog šampiona još ubedljivija u odnosu na prve pratioce.

Beta/AP Photo/Michael Probst

U Bundesligi se igra tek 21. kolo, a pitanje osvajača šampionskog pehara više se ne postavlja.

Bajern je danas slavio u Majncu sa 2:0 i zahvaljujući kiksevima Šalkea i Leverkuzena, sada na čelu tabele ima čak 18 bodova prednosti!

Bavarci su svoj posao danas završili već u prvom poluvremenu utakmice sa domaćim Majncom. Povceli su sjajnim golom Riberija u 33. minutu, a konačnih 2:0 postavio je Rodrigez jedanaest minuta kasnije.

Za to vreme, Leverkuzen je igrao bez golova u Frajburgu, a Šalke je na svom terenu u Gelzenkirhenu poražen od Verdera rezultatom 2:1.

Šalke je poveo u 24. minutu golom Konopljanke u 24. minutu, ali sve je za domaće krenulo nizbrdo od 78. minuta, kada je naš Matija Nastasić zaradio drugi žuti karton.

Samo minut kasnije, Kruze je izjednačio, a za preokret se pobrinuo Zlatko Junuzović u nadoknadi vremena.

U preostale dve utakmice ovog popodneva nije bilo pobednika. Herta je remizirala sa Hofenhajmom (1:1), a isti rezultat bio je i u duelu Volfsburga i Štutgarta.

Današnji program u Bundesligi zatvaraju Menhengladbah i Lajpcig od 18 časova i 30 minuta.