Bajern tri remija u nizu, a Dortmund tri pobede, trka za titulu nikad otvorenija!

nedelja 29.01.2023.
19:30

Da li nas čeka najuzbudljivija Bundesliga u ovom veku?

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Fudbaleri Borusije Dortmund pobedili su u gostima ekipu Bajer Leverkuzena rezultatom 2:0 u 18. kolu Bundeslige.

Ovim trijumfom, Dortmund je skočio na četvrto mesto na tabeli sa 34 boda, samo tri manje od lidera Bajern Minhena. Da sve bude još zanimljivije, razlika između prvoplasiranog Bajerna i šestoplasiranog Ajntrahta je samo pet bodova!

Borusija je danas zasluženo pobedila, a mrežu Leverkuzena načeo je Karim Adejemi u 33. minutu, posle asistencije Branta. Neverovatno, ali istinito, Adejemiju je ovo prvi gol u Bundesligi, na 14. nastupu.

Gosti su u nastavku uspeli da dođu do drugog gola, posle lepe akcije koju je započeo Belingem, potom je Volf sa desnog krila ubacio oštru kroz peterac, a tamo je između Belingema i Alea pogodio Tapsobu koji je postigao autogol.

Bajer je mogao da se vrati u meč u finišu, najbolju šansu propustio je Azmun u 81. minutu, pa promene rezultata nije bilo.

Uglavnom trka za titulu se nastavlja, Bajern je sa tri vezana remija istopio svoju prednost, Borusija je sada na samo -3, dok Union Berlin ima bod, a RB Lajpcig dva manje od Bavaraca.