subota 20.04.2024.
20:22

Bavarci se razigrali.

EPA-EFE/FILIP SINGER

Fudbaleri Bajerna deklasirali su Union Berlin u gostima rezultatom 5:1, u 30. kolu nemačke Bundeslige.

Bavarci su još u prošlom kolu izgubili titulu od Leverkuzena, nakon što su 11 sezona zaredom osvajali prvenstvo, u međuvremenu su izbacili Arsenal i ušli u polufinale Lige šampiona i upravo je to takmičenje za koje Tomas Tuhel želi na našpanuje ekipu. Danas je Real Madridu, protivniku u polufinalu, poslata snažna poruka.

Mrežu Uniona načeo je Leon Gorecka, koji je sa 12 metara zakucao loptu pod prečku, posle sjajnog pasa mladog Tela.

Drugi gol postigao je Hari Kejn fantastičnim pogotkom iz slobodnog udarca, u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Na 0:3 povisio je Tomas Miler u 53. minutu, pošto je uhvatio volej iz peterca nakon centaršuta Čupo-Motinga sa leve strane.

Matis Tel, koji ima 18 godina, je svoju blistavu partiju krunisao u 66. minutu. Kejn je poslao idealan pas u prazan prostor, a supertalentovani Francuz je udarcem sa nekih 13 metara pogodio željeno mesto, za 0:4.

Samo četiri minuta kasnije, Gorecka je uputio centaršut u kazneni prostor, a lukavi Miler glavom poslao loptu u mrežu, za 0:5.

Konačnih 1:5 postavio je Vertesen u 91. minutu.

Bajern sada na drugoj poziciji ima 66 bodova, što je tri više, uz meč više od Štutgarta.

Union je 14. sa 29 bodova i imaće još posla u borbi za opstanak.