utorak 26.09.2023.
22:55

Talentovani tinejdžer igra sjajno od početka sezone.

EPA-EFE/CHRISTOPHER NEUNDORF

Fudbaleri Bajerna iz Minhena plasirali su se večeras u drugu rundu Kupa Nemačke pošto su u Minsteru savladali trećeligaša Projsena sa 4:0.

Tomat Tuhel odlučio je da priliku pruži pojedinim igračima sa manjom minutažom, ali na terenu su se ipak našli igrači poput Kimiha, Gorecke, Dejvisa, Gnabrija, Musijale i Komana.

Pitanje pobednika bilo je rešeno praktično u prvhi 45 minuta kada su Bavarci postigli tri gola.

Igrao se deveti minut kada je Erik Makim Čupo Moting na dodavanje Tela zatresao mrežu rivala, a dva minuta kasnije van igre je morao Gnabri kojeg je zbog povrede zamenio mladi Kracig.

U 40. minutu, prednost Bajerna udvostručio je Konrad Lajmer, da bi u poslednjim trenucima prvog poluvremena pogodak postigao i rezervista Frans Kracig.

Raspoloženi Matis Tel je nastavio svoj strašni golgeterski niz ove sezone, 18-godišnji Francuz je u 86. minutu postigao svoj peti gol u svim takmičenjima, i pored ograničene minutaže.

On je i postavio konačan rezultat, Bajern je opravdao ulogu favorita i zasluženo ide dalje.