Bajern za pola sata razbio Šalke!

sreda 01.03.2017.
22:36

Posle 8:0 protiv Hamburga prošlog vikenda, Bajern i večeras demonstrirao snagu, ovoga puta protiv Šalkea.

Beta/AP Photo/Matthias Schrader

Derbi četvrtfinala Kupa Nemačke, koji to na terenu i nije bio!

Bajern je već za pola sata završio posao protiv Šalkea, postigavši u tom periodu sva tri gola u ubedljivom trijumfu rezultatom 3:0.

Prema očekivanju, glavna uloga pripala je napadaču Bajerna Robertu Levandovskom.

On je već u trećem minutu doveo ekipu Karla Ančelotija u vođstvo, na asistenciju Riberija. Pobegao je našem Matiji Nastasiću i iskosa sa leve strane rutinski poslao loptu u mrežu. Već u 16. minutu je i sam upisao asistenciju za Tijaga Alkantaru, koji je pogodio za 2:0.

A onda, na isteku prvih pola sata, tandem Riberi - Levandovski ponovo je nerešiva enigma za odbranu Šalkea i na semaforu je već 3:0.

Tada su domaći ''smanjili gas'', al nsu dozvolili rivalu da im ugrozi ubedljivu prednost.

U finišu meča Šalke je ostao i bez Badštubera, koji je isključen zbog dva žuta kartona, a dodajmo i da je Nastasić odigrao svh 90 minuta.