Baka zasijao ispod Lanterne, "Milanisti" odahnuli!

Autor: Vladimir Stojanović
petak 16.09.2016.
22:41

Montela hladio Kolumbijca, ipak u drugom poluvremenu Karlos Baka pokazao da pravi razliku u ovakvom Milanu.

Na terenu na kome su se videli tragovi biblijskog potopa od prošlog vikenda, Sampdorija i Milan su odigrali zanimljivu utakmicu u drugom poluvremenu kada smo videli i odluku.

Domaćin bolji u prvom delu, konkretniji, Urugvajac Toreira je stavio na muke Donarumu, a odlični Mjuriel je stvarao dosta problema gostima. Iskusni Kvaljarela je posle akcije

Milan je imao jedan udarac preko Lapadule, a tek ulaskom Bake postali su opasniji.

Kolumbijac je pogodio stativu u nastavku, i Vivijano je intervenisao, a imao je Baka još jednu dobru priliku.

Na drugoj strani poništeni gol Bareta, stativa Mjuriela. Ljutiće se Montela na sudiju Iratija, čini se da je u najmanje jednoj situaciji posle kontakta Pereire i Bonaventure propustio da svira penal za Milan.

Ipak, Milan stiže do pobede. Pet minuta pre kraja raspoloženi Baka želeći da pokaže Monteli koliko greši što ga je ostavio na klupi uspeva da savlada Vivijana. Suso je asistent, Južnoamerikanac se oslobodio Silvestrea i lopta je završila u mreži.

Na kraju 1:0, Milan je odahnuo, druga pobeda, imaju i dva poraza, od Napolija i Udinezea prošle nedelje.

Gol Bake možete videti ovde.

Sutra su na programu dva meča, Lacio dočekuje Peskaru, Napoli Bolonju, a centralna utakmica 4. kola je "Derbi Italije" između Intera i Juventusa koji se igra u nedelju od 18 časova.