Baksuzna Parma ispustila dva gola, Udineze u finišu stigao do boda

nedelja 21.02.2021.
14:25

Uzbudlji meč na "Enio Tardiniju".

EPA-EFE/CESARE ABBATE

Fudbaleri Parme propustili su priliku za slavlje posle nepuna tri meseca u Seriji A pošto su na svom terenu odigrali samo 2:2 protiv Udineza u prvom meču nedeljnog programa 23. kola.

Domaći tim je stekao kapitalnih 2:0 već u prvom poluvremenu zahvaljujući golovima Andreasa Kornelijusa u trećem i Juraja Kucke u 32. minutu.

Danski napadač je načeo goste iz Udina sjajnim golom glavom nakon izuzetnog centaršuta Đuzepea Pecelje sa leve strane.

Prednost ekipe sa Enio Tardinija uvećao je Juraj Kucka u 32. minutu sa penala i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor.

Pred domaćim timom bilo je još samo 45 minuta do ostvarenja prve pobede nakon 30. novembra, ali je usledilo neprijantno iznenađenje u nastavku.

Najpre je rezervista Stefano Okaka u 64. minutu, nakon samo četiri minuta od ulaska u igru, prepolovio prednost Parme posle odličnog udarca glavom.

Do 10 minuta pred kraj ovaj rezultat je bio aktivan, a šok za domaće usledio je u 80. minutu kada je Bram Nujtink postigao gol.

Holandski defanzivac je pogodio glavom posle centaršuta iz slobodnog udarca.

Do kraja meča rezultat se nije menjao, pa je Parma posle 23 kola ostala u zoni ispadanja sa sve manjim šansama da se domogne opstanka.

Udineze je nakon poraza u prošlom kolu, stigao do remija, koju mu je povećao šanse za opstankom.