Balogun prekinuo post, pa umalo postao tragičar, Minamino brži od pištaljke u Lansu!

15:00

Japanac sa dva gola zaslužio epitet igrača utakmice u derbiju kola.

AS Monaco
AS Monaco

Fudbaleri Monaka savladali su kao gosti ekipu Lansa rezultatom 3:2 u okviru 23. kola francuske Lige 1.

"Kneževi" su umalo ispustili dva gola prednost stečenih posle prvih pola sata igre, ali je na kraju Takumi Minamino rešio pitanje pobednika u nadoknadi vremena.

Igrao se 19. minut kada je Folarin Balogun iskoristio dodavanje Salisua, izborio se za prostor i postigao svoj prvi pogodak u prvenstvu posle gotovo tri meseca.

Monako je udvostručio prednost u 30. minut kada je Takumi Minamino iz prilično nezgodnog ugla matirao Sambu, ali je Lans uzvratio praktično u prvom sledećem napadu kada je pogodio Elije Vahi.

Lans je preuzeo terensku inicijativu u drugom poluvremenu, a takav pristup mu se i isplatio u 77. minutu kada je Vesli Said poravnao rezultat.

Idealnu priliku da Monako ponovo povede propustio je Balogun čiji je udarac sa penala odbranio Samba, ali spasa za Lans nije bilo u drugom minutu nadoknade kada je Minamino lepim udarcem postavio konačnih 3:2.

Monako se ovom pobedom probio na treću poziciju Lige 1 sa 41 bodom, dok je Lans šesti sa 36.