''Bambi'', majstore! Dao dva gola, ali jedan je ''za TV špice''!

22:38

Kao u najboljim danima.

EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Bivši reprezentativac Srbije Zoran ''Bambi'' Tošić postigao je proteklog vikenda svoje prve golove ove sezone u dresu kazahstanskog Tobola.

Njegov tim je igrao meč u Kupu protiv Taraza u gostima i trijumfovao je rezultatom 3:1, a Tošić je bio najzaslužniji za ovakav epilog.

On je već u petom minutu postigao vodeći gol, šutirao je sa oko šest metara iskosa sa desne strane u suprotni ugao i poslao loptu u mrežu. Devet minuta kasnije domaći su stigli do izjednačenja preko Atibajeva, ali onda ponovo na scenu stupa popularni ''Bambi''.

Igrao se 32. minut meča, Tošić je prihvatio loptu na centru igrališta, potom krenuo u solo-prodor, prevario dvojicu protivničkih igrača na oko dvadeset metara od gola, a onda poslao projektil pod prečku za 1:2!

Tim rezultatom se ušlo u drugo poluvreme, Tošić je zamenjen u 55. minutu, a pobedu Tobola potvrdio je Tagibergen u nadoknadi vremena. Osim Tošića, akter ovog meča bio je i bivši vezista Zvezde Dušan Jovančić koji je odigrao celo drugo poluvreme.