nedelja 09.05.2021.
21:52

Pereira samo ublažio poraz.

EPA-EFE/Andy Rain

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona napustiće Premijer ligu nakon samo jedne sezone pošto su porazom od Arsenala na "Emirejtsu" 3:1 izgubili i teoretske šanse da zadrže elitni rang.

Gosti su sve do 29. minutu parirali domaćinu, a onda su za svega šest minuta dva puta kapitulirali.

Vodeći gol za "tobdžije" postigao je talentovani Emil Smit Rou sjajnom reakcijom na centaršut Bukaja Sake sa leve strane.

Već u 35. minutu bilo je 2:0 za domaći tim kada se u strelce upisao Nikolas Pepe nakon evrogola pošto je prethodno sjajno sebi namestio poziciju.

Malo pre odlaska na odmor lepu šansu da povisi prednost Arsenala propustio je i Saka, a u nastavku meča viđen je nešto sporiji ritam nego u prvih 45 minuta.

Uzbuđenje je u 67. minutu uneo Mateus Pereira golom kojim je prepolovio zaostatak gostiju ujedno im ulivši nadu da mogu makar do boda.

Brazilski krilni fudbaler je to učinio posle sjajnog prodora i izuetnog preciznog udarca, koji je prevario Bernda Lena.

Promil nade "tobždija" uništio je Vilijan sjajnim golom iz slobodnog udarca u 90. minutu.

Arsenal je ovom pobedom nastavio poteru za mestom koje vodi u Evropu, dok je VBA izgubio i teoretske šanse da u poslednja tri kola u sezoni izbori opstanak budući da za Barnlijem zaostaje 10 bodova uz utakmicu više.