Banjakov debi za zaborav, poraz Kairata pred Zvezdin dolazak

subota 17.07.2021.
17:49

Teško da će posle ovakvog epiloga dobiti šansu protiv srpskog šampiona.

partizan.rs/Miroslav Todorović

Pred duel sa Crvenom zvezdom u drugom kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, ekipa Kairata danas je poražena u Kup utakmici protiv Kaspija, koji sa klupe vodi srpski stručnjak Srđan Blagojević.

Kaspij je kao gost u Almatiju slavio sa 2:0, a golove su postigli bivši fudbaler Javora Nikola Cuckić u 39. i Zaleski u 54. minutu susreta. Kairat je, kako se i očekivalo, danas nastupio u kombinovanom sastavu, bez većine igrača koji su igrali protiv Makabija u prvom kolu kvalifikacija za LŠ, ali sa pojačanjem iz Partizana, kamerunskim defanzivcem Makijem Banjakom.

On je bio u startnoj postavi, odigrao je svih 90 minuta, ali možda bi sve bilo drugačije da golman Kairata Ustimenko nije dobio crveni karton posle pola sata igre. Sa igračem manje na terenu, Kairat nije uspeo da ostvari željeni rezultat.