Spretni Tores i savršeni penal Depaja - Barsa treća posle preokreta!

nedelja 06.03.2022.
18:10

Katalonci nastavili niz.

EPA-EFE/BIEL ALINO

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Elčea rezultatom 2:1 u 26. kolu La Lige.

Elče je poveo preko Fidela u finišu prvog poluvremena, a preokret su doneli Feran Tores i Memfis Depaj iz penala.

Barsa je propustila dve velike prilike preko Frenkija de Jonga, koji je najpre pogodio igrača Elčea na gol liniji sa pet metara, da bi ga potom zaustavio golman Badija u situaciji jedan na jedan.

Kazna je usledila u finišu prvog poluvremena kada je Pedri slučajno poklonio loptu Fidelu, koji je pobegao Daniju Alvešu i pogodio sam ugao za 1:0.

Ćavi Ernandes je odmah na poluvremenu uveo Ferana Toresa umesto Gavija i najavio ofanzivu. Barsa je nastavila da dominira i  da stvara šanse, a upravo je Tores u 61. minutu pokupio pas Albe i skrenuo ga u mrežu za 1:1.

Tores je imao još tri velike šanse, dva puta je ponovo zablistao golman Elčea, da bi potom pogodio spoljni deo mreže.

Ćavi je u finišu dodatno dodao gas u napadu, ušli su Depaj i Adama Traore umesto Dembelea i Obamejanga.

U 81. minutu Baragan je igrao rukom, a sudija je nakon asistencije iz VAR sobe odlučio da dosudi penal za Barsu. Odgovornost je preuzeo Memfis Depaj koji je zategao pod prečku za preokret Barse - 1:2.

Barsa je uspela da sačuva prednost i osvoji zlata vredne bodove sa kojima je skočila na treće  mesto i sada na miru može da gleda večerašnji derbi između Betisa i Atletiko Madrida.