POLUVREME - Barsa vodi, Real bezidejno napada

četvrtak 02.03.2023.
21:47

Eder Militao ni kriv ni dužan postigao autogol.

EPA-EFE/JUANJO MARTIN

U Madridu se igra prva utakmica španskog polufinala Kupa Kralja između Reala i Barselone, a nakon 45 minuta igre u "El klasiku" rezultat je 1:0 za Katalonce.

Nije bilo puno pravih šansi, a Barsa je svoju jedinu pretvorila u pogodak.

Barselona je u ovaj duel ušla oslabljena za Levandovskog, Pedrija i Dembelea, pa je Ćavi logično postavio blok i prepustio Realu inicijativu.

Domaćin je imao posed, diktirao je ritam, u 12. minutu je Benzemi poništen gol zbog ofsajda, ali do prave prilike za postizanje regularnog pogotka nije mogao, jer je Barsina postava funkcionisala kao "švajcarski sat".

Čekali su gosti svoju priliku, dočekali su je u 26. minutu i odmah poveli. Feran Tores je kontri poslao sjajan pas za Kesija i spojio ga sa golom, ovaj je šutirao, Kurtoa mu je "skinuo" zicer, ali belgijski golman nije imao sreće. Lopta je posle njegove intervencije pogodila Edera Militaa i vratila se u mrežu, pa je Brazilac ni kriv ni dužan postigao autogol.

Do kraja je Real bezuspešno pokušavao da probije odlično postavljeni bedem ispred Ter Štegena.

Čekamo odgovor prvaka Evrope i Španije...