sreda 20.12.2023.
21:00

Serđi Roberto junak.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Fudbaleri Barselone savladali su ALmeriju sa 3:2 na "Monžuiku" u meču 18. kola španske Primere.

Domaćin je imao ogromnih muka sa ekipom koja je u dosadašnjem delu sezone osvojila samo pet poena i nalazi se na poslednjem mestu šampionata.

Poveli su Katalonci u 33. minutu golom Rafinje koji se najbolje snašao u gužvi nakon kornera.

Osam minuta kasnije Leo Baptistao doneo je radost i izjednačenje Almeriji, nakon greške štopera domaćih Arauha.

Barsa je ponovo povela na isteku časa igre, ovoga puta Rafinja je bio asistent, a strelac Serđi Roberto.

Nije se predala Almerija, koja je po drugi put poravnala rezultat u 71. minutu golom Edgara Gonzaleza kome je prethodila kardinalana greška Ter Štegena.

Treća je bila sreća za Barsu. Sedam minuta pre kraja utakmice Levandovski je majstorski proigrao Roberta koji je umakao čuvarima i postigao pobedonosni gol za Barsu.