Barsa prekinula prokletstvo, čudesan preokret u režiiji Suareza i Mesija!

Autor: Milovan Longinov
nedelja 14.01.2018.
22:36

Još jedna predivna utakmica, Sosijedad je imao 2:0, ali je Barsa onda dala gas i samlela Baskijce!

Fudbaleri Barselone pobedili su u gostima ekipu Real Sosijedada rezultatom 4:2 (1:2) u 19. kolu Lige Primere.

Barselona je posle 11 godina uspela da prekine prokletstvo i pobedi na Anoeti i to posle velikog preokreta u režiji Lionela Mesija i Luisa Suareza, uz naravno pomoć Paulinja.

Real Sosijedad je odlično otvorio meč, već u 11. minutu Vilijan Hose je iskoristio odličan centaršut Ćabija Prijeta i glavom matirao Ter-Štegena.

Barselona je morala da napadne, ali je teško dolazila do izglednih prilika, dok je Sosijedad čekao svoju šansu iz kontri.

U 34. minutu, posle slabije reakcije odbrane Barselone, Kanales je proigrao Huanmija, a ovaj uz mnogo sreće pogodio za 2:0, pošto je lopta usput pogodila Vermalena i prevarila Ter-Štegena.

Ipak, samo pet minuta kasnije, Barselona se vratila u život, Suarez je odlično prošao po boku, vratio paralelu za Paulinja, a Brazilac sa pet metara postigao već svoj osmi pogodak u Primeri ove sezone.

Na startu drugog poluvremena Barselona je izjednačila, u 50. minutu, Mesi je dodao Suarezu, a ovaj sa levog boka prelepim udarcem pogodio dalji ugao za 2:2.

Urugvajac tu nije stao, u 71. minutu se odlično iskrao, pobegao odbrani i prihvatio odbijenu loptu Vermalena, pogodio prvi ugao za veliki preokret.

Ernesto Valverde je u finišu odlučio da podupla levu stranu, uveo je Dinja umeto Andrea Gomeša.

Sve dileme oko pobednika rešio je Mesi prelepim golom iz slobodnog udarca sa blizu 30 metara.

Barselona je zadržala prednost u odnosu na Atletiko Madrid i Valensiju, a Realu je pobegla na čak +19, ali ima i meč više.

74 Komentara

zdenkomen
Monday, 15.01.2018
15:47

I sad neko upoređuje balerinu sa Mesijem. Ima li smisla?

scofield
04:28

Strasna majstorija Suareza. Pokusavao sam da provalim poziciju Andre Gomesa koju je igrao ali nisam uspeo.

Loord Bobinjoo!
01:59

Ovaj Rulji je komedija od golmana,slobodnjak od skracnog bi svaki bolji golman odbranio :D

Stefoon
01:43

Dembele kao da igra fudbal sam, za sebe, ne zanimaju ga saigraci, decko je u nekom svom svetu, ima po nekad poteze klasicnog amatera.

MSSZRMK
01:40

Suarezov ubacaj u gol mislim da nije namerno,ali svakako prelepo.

MaNcHesTeR_ed
01:15

Prelep gol Suareza, alikakav magija messija, 30 metra slobodan udarac, lopta putuje 2 sekunde, golmanu bih udezeo 2 meseca plata jer za 2 sekunde je mogao 10metra da pretrci a on stoji u mesto.

Barca4ever
00:51

Neverovatno kako je lepo Suarez otvorio stopalo za plasiranje. Umetnost.

CR7
00:47

Cestitam Barsi i Barselonini navijaci na pobedu,Barsa zasluzuje titulu kad ovako igra,sportski pozdrav.

Don Andres
00:46

zaista nisam ocekivao pobjedu ali je izgleda zelja za trofejima glavne osovine ekipe prevelika. sto se valverdea tice na znam sta da mislim. sa jedne strane rezultati su tu a sa druge su tu i rakitic i gomes.. jeste on poravio defanzivu ekipe ali mu je izbor igraca zaista tragican. vjerovatno ce i kutinjo poput inieste da rakiticu i gomesu grije klupu (:

Rui Costa 10
00:28

Kakva magija Suareza, a od messija smo navikli ...

remedyynwa
00:22

Kradja godine. Kako ih nije sramota da slave onaku pobedu? Gol za 2-1 je bio faul+nedozvoljena pozicija. Ponisten cist gol RS. Doci ce karma po svoje

Rise up
00:32

Kradja godine kod sva 4 gola Barselone Ter Stegen bio u ofsajdu :D Uozbilji se matori, jedina greska je taj gol RS kada nije bio prekrsaj nad Rakiticem.

Don Andres
00:36

kradja godine je kutinjo ipak (;

Rise up
00:10

Prelepi golovi Mesija i Suareza koji je ponovo onaj stari. Nije mi jasno samo sta rade na terenu u isto vreme Buskec Rakitic Gomes Paulinjo - fali samo Nenad Milijas i to bi onda bila najsporija sredina terena ikad :D Nema neke lepote u igri Barselone osim Mesija, Albe i Roberta ali Barselona pobedjuje u svim takmicenjima za sada.Vermalen kida i prava bi steta bila da bude na klupi kada se vrati Umtiti.Pikea je tesko maci jer je Katalonac.

00:04

Ako je to moguće reći Sosijedad se preforsirao sa onim presingom u prvom poluvremenu, mislim da su istrčali 4 km više vec ok 40 minuta. Gomez bez samopouzdanja ofanzivno 0 u defanzivi ok trči trudi se al treba mu par dobrih utakmica ,Rakitic ocajan ne ume da iznese niti sačuva loptu provlači se jer nema zamene al mora jedan dobar vezni na leto. Alba I Vermalen 9 od 10 obojica odigrali fenomenalno

Ali baba
00:02

Ovaj mesi je čudesan! Čovek pravi magiji po terenu i ne mogu dočekati sledeću utakmicu da ga opet gledam. Što se tiče gomesa stvarno više nemam reči, da su treneri žene pomislio bih da je gomes crnacki obdaren, te da uživaju u njemu, ovako stvarno nije mi jasno...

V84
02:21

Jedino mi ima logike daan Zele da ga prodaju pa mu nabijaju minutazu. Na terenu je duh. Bezi od lopte ko da ujeda.

23:57

E boga mi , kao navijac Barse ocekivao sam jedan kiks , mislim sto je i realno ... ali nakon ovog preokreta , sve vise sam siguran , da ce Barsa ove sezone zakucati i sve uzeti , pehar lige se vec uputio ka Barsi iako je tek pola sezone, kup kralja je takmicenje koje u ovom trenutku ide Barsi na ruku sa tim dvomecima , Barsa ce u ovom trenutku pregaziti svakoga u spaniji u ta 2 meca , jednostavno nema konkurenciju ... a onda i najozbiljnije takmicenje LS , mislim da smo duzni Celziju svih ovh godina jedno odvaljivanje , toliko puta smo bili bolji , kvalitetniji i jaci , ali uvijek su nas u prolazima protiv njih pratile neke sporne situacije , mislim da je doslo vrijeme, da ih posteno odvalimo na Camp Nou , a u Londonu kako god da bude !

00:48

Aj suti prekretnica vam je bila ona sramota pa ste uzeli trofeja 2009 inace nebi nista bilo niti bi vas ko spominjo

BarsaSaMarsa10
23:55

p.s. Komentator (mislim Ivan Loncarevic) je genijalan,voleo bih da cesce prenosi Barsu.

Logika i argumenti
00:00

Slazem se,najace mi je prosle godine isto kad je bia kisa lik izjavljuje kakav biblijski potop sada u ovom trenutku..XD

00:35

Hahahaha ekstra je,ima sjajne doskocice i razume fudbal sto je najvaznije...

Непобедиви
00:17

Lonce je fenomenalan komentator. Jako mi je zao sto navija za Arsenal pa iz tog razloga ne zeli da prenosi Arsenalove utakmice, pa budem osudjen da slusam Plavsica ili Gojka.

Gaucho10
23:55

Svaka cast.nMogu reci da je ekipa ove sezone veoma zrela, strpljivo igraju.Bukvalno ne ocekujem da izgube, odaju takav utisak.Lepo.

Alexander Stonsky
23:51

Pečat na La Ligu !

P. S.
23:48

Na čisto iskustvo, individualni kvalitet, pomalo i sreću Barsa ostaje jedini neporaženi tim uprkos svemu što je Valverde uradio da to tako ne bude. Malo mu je jedan Rakitić, pa da doda i drugog, Gomeša. Ne bi me mnogo začudilo ni da je Barsa izgubila, još manje me čudi što je dobila, ali me najviše začudilo to što je Sosijedad tokom većeg dela utakmice imao preciznije pasove i mnogo bolju kontrolu lopte, čak i na malom prostoru i to još po kiši. Na kraju Messi (očekivano) i Surez (neočekivano) vrlo dobri, što se ispostavilo sasvim dovoljno za pobedu protiv vrlo dobrog Sosijedada.

mladenq_
23:54

Ne znam da li ikome normalnom moze biti jasan onaj vezni red sa kojim je poceo utakmicu:D, jedina gluplja stvar koju je mogao da uradi od toga jeste ona izmjena kasnije Dinj umjesto Gomesa:D

????JULEN 8 GUERRERO????
Wednesday, 17.01.2018
21:01

Jedno pitanje.. Pošto si stručnak.. Vidim pominjete neznanje Valverdea i individualni kvalitet pojedinaca u Barsi.. Zašto ti isti igrači Barse nisu prethodne sezone pokazali taj individualni kvalitet? Kako to da je taj individualni kvalitet Mesija, Albe, Suareza i drugih isplivao baš sad kod Valverdea a kod Enrikea ga nije bilo.. Mesi i kompanija nisu hteli da igraju ili nisu znali prošle sezone?! Ja sam druže gledao Valverdeov Espanjolj, Olimpijakos, Bilbao, sad Barsu a pre i Viljareal i Valensiju.. Mogu samo da ti kažem gledaj, uživaj, kritikuj i divi mu se na kraju.. A garantujem ti da ćeš se narednih godina radovati.. Ja ću biti tu, razmenjivaćemo utiske..

Tuesday, 16.01.2018
19:02

Da samo što ti nisi bio rodjen kad je Valverde čitao fudbalske lekcije po Španiji i Evropi sa Espanjolom.. Ja sam ti rekao još davno svoje mišljenje a nisam neko ko beži sa sajta.. Malo ste mi smešni.. Čovek sa slabijom ekipom od prošlogodišnje ima odlične uspehe a vi ga pljujete.. A za istu ovu ekipu + nejmar ste prošle godine ste govorili da je katastrofa a sada je kao trener katastrofa a ta ekipa ekstra.. Kontradiktorni ste.. Mislite da on želi Gomeša, mora da mu igra jer želi da ga se reši..

01:22

Zato taj glupi trener vodi Barsu uz odlične rezultate a ti si tu da ga pljuješ jer ipak si ti trenerčina..

Stefoon
00:04

Kad sam video Gomesa na pocetku da je u startnoj, decko je kalibar za Mursiju.

23:47

Sa onim veznim redom jednostavno ne sme da se pocne,bukvalno nije moglo sporije.Paulinjo izgubljen na krilu,Buskec danas jako los,Rakitic i Gomes standardno.Mesi i Suarez potpuno odseceni u prvom poluvremenu.Roberto je bio slab defanzivno,ali opet jedini napravi neki visak na sredini i omoguci Mesiju da dobije koliko toliko upotrebljivu loptu (tu racunam sve situacije u kojima nije ispred njega ceo tim protivnika,izuzev mozda napadaca).Suarez u nastavku maestralan,Dembele nije nista specijalno uradio,ali je bar razvukao igru i ostavio vise prostora Mesiju,koji je na momente bio fenomenalan.Generalno luda utakmica,nemam neko racionalno objasnjenje za vecinu golova,ali drago mi je da je kletva napokon skinuta.p.s.Vermalen je za Pikea Nesta licno.

Susaeta
23:45

Vermalen beton znaci, Pikea na klupu zakucat kad se vrati doktor Umtiti. Suarez poceo da reseta, dobro je za njega da se vrace. Alba najjaci bek trenutno na svijetu, kako smo asistira, duple pasove, trci ka lud i u odbari i u napadu. Ali sta reci za Mesija, ustvari ne treba nista reci. Samo da potraje sto duze, da uzivamo u njegovim majstorijama. Bog fudbala!

Nemanja K Xavi
01:09

Tesko je igrati sa oba levonoga stopera

mladenq_
23:45

Mnogo raduje Suarezova igra iz zadnje 2 utakmice. Drasticno poboljsanje, nebo i zemlja u poredjenju sa njegovom igrom iz ostatka sezone. Najmanje su bitni sami pogoci, nema vise amaterskih 10-15 gresaka u dodavanju, nekog glupiranja sa preskakanjem lopte bez gledanja, 5-10 ofsajda itd itd, mnogo bolja kretnja generalno. Onaj prvi pogodak sto je dao, sve su sanse da je htio da centrira a ne da gadja dalji ugao ali svejedno kljucan faktor je bio veceras za preokret. Sosiedadu ponisten cist pogodak zbog nepostojeceg prekrsaja nad kilavim Rakiticem.

Aleksandar Saša Đukić
00:03

faul je sviran prije šuta

mladenq_
00:45

Da, ali nije kao da su svi prestali da igraju, ono sto se desilo bi se isto desilo i da nije sviran prije suta.

P. S.
00:40

Faul uopšte nije postojao nego je Rakitić pao kada je video šta je uradio.

P. S.
00:30

Sa onakvim veznim redom se počinje ako želiš da izgubiš utakmicu ili ako si Valverde. :D Da, Suarez polako postaje neprepoznatljiv, a sto se tiče onog prvog gola videlo se na usporenom da je baš hteo to što je i uspeo da uradi. :D To što je Rakitić uradio kod poklonjenog gola je ozbiljno dostigniće čak i za njegove standarde, ali se srećom do kraja ispostavilo da taj potpuno neopravdano poništen gol Sosijedada nije bio i ključni.

Lecter
23:44

Mozda je remi bio najpravedniji.Mislim da je Sosjedadu ponisten regularan gol u 1 poluvremenu ,mislim da nije bio faul nad Rakiticem.Barsa iskoristila sve svoje sanse,na vrijeme smanjila pred kraj poluvremena.U drugom poluvremenu nekako Barsi sve islo od ruke uz prosecnu igru dali jos 3 komada.Suarez izdominirao.

Barca4ever
23:43

Konacno i njih na pobede. Vilijan Hose neverovatan,novi Diego Kosta. Izgleda da necu doziveti da vidim kraj Gomesu u Barsi.

Rasel Krou
23:42

Sosijedad prvo poluvrijeme odigrao na vrhunskom nivou a drugo poluamaterski, neshvatljive su mi ekipe koje imaju ovakve padove u igri. Svaka cast Barsi na preokretu, Suarez pokazao sta znaci kada imas vrhunskog spica u formi, Messijev go za TV spice.

Barca4ever
23:54

Ni jedan tim nema snagu da igra presing 90 minuta. I Real je celo prvo poluvreme igrao presing protiv Barse a kasnije su pali.

Barca4ever
00:49

Igrace stigne umor, koncentracija opada zbog umora a jos ih psihicki dotuce preokret. To je covek a ne robot. Nije lako juriti za Barsinim igracima koji zmureci da igraju znaju gde im je saigrac jer godinama igraju taj sistem i ne menjaju glavne igrace.

Rasel Krou
00:02

Ako ne igras presing ne znaci da trebas da saljes nerezonske pasove koji zavrse u autu, da golman ispucava loptu a ni centar ne prebaci, da ti se bekovi ne vracaju u odbranu, da kasnis sa faulom itd.

John Cena
23:42

Zbog ovakvih utakmica ce Barselona i uzeti titulu, jer se ne predaju i kad gube. Sve u svemu, odlicna utakmica, Suarez najbolji svakako, mada i Mesi je postigao lep gol iz slobodnjaka i igrao dobro

zeks
23:41

Odlicna utakkmica.Sosijedad prosuo u drugom poluvremenu sve sto je stvorio u prvom.Gomes i Rakitic igrac manje na terenu.Sjajni Mesi,Suarez i Vermalen.Konacno da se prekine prokletstvo Anoete,zasluzena pobeda.