nedelja 03.09.2023.
22:58

Osasuna pružila snažan otpor.

EPA-EFE/INAKI PORTO

Fudbaleri Barselone pobedili su Osasunu u gostima sa 2:1 u četvrtom kolu španske La Lige.

Muči se šampion Španije na startu sezone, ali pobeđuje, drži korak za najvećim rivalom i čeka dva velika pojačanja Žoaa Feliksa i Žoaa Kansela da se uključe i oplemene joj igru. Obojica su večeras dobili šansu tokom drugog poluvremena, ali njihov uticaj tek treba da se oseti.

Trijumf na teškom terenu u Pamploni, Katalonci su izvojevali u samom finišu i to pogotkom Roberta Levandovskog iz penala.

Na taj način su došli do desetog boda na svom kontu i imaju dva manje od stopostotnog madridskog Reala.

Gosti su kontrolisali igru u prvom poluvremenu, a poveli su tek u prvom minutu nakodnade. Gundogan je izveo korner sa desne strane, a najbolji u skoku bio je Žil Kunde, koji je matirao golmana Fernandeza, za 0:1.

U nastavku drama. Osasuna je izjednačila u 76. minutu prelepim golom Avile, potom napadi Barse i ključni trenutak u 84. minutu. Katenja je skrivio penal i dobio crveni karton, a minut kasnije je Levandovski pogodio sa bele tačke za konačnih 1:2.

Mogla je lako Osasuna do novog izjednačenja, Munjoz je imao kolosalnu šansu u 88. minutu, ali se isprečio sjajni Žil Kunde u odsudnom momentu.

Nadoknada vremena trajala je čak deset minuta, ali u njoj nije bilo uzbuđenja.

Osasuna je ostala na šest osvojenih bodova.