Barsa sa penala do trofeja u Superkupu Katalonije!

Autor: Boban Filipović
sreda 29.10.2014.
23:57

Dva najveća katalonska kluba, Barselona i Espanjol, odmerili su večeras snage u jednoj utakmici egzibicionog karaktera, ona se završila bez pobednika u regularnom delu pa je odluka pala nakon izvođenja jedanaestaraca.

Beta/AP Photo/Emilio Morenatti, File

Četa Luisa Enrikea je došla u vođstvo nakon 15 minuta igre kada se Đerar Pike poklonio na fenomanalnu asistenciju Luisa Suareza.

Barselona je sa minimalnom prednošću otišla na odmor, ali je ona anulirana već na startu drugog poluvremena kada mrežu trese Arbilja.

Do kraja utakmice golova nije bilo, regularni deo završen je rezultatom 1:1, pa su pobednika odlučili penali.

U prvoj seriji bili su precizni Ćavi s jedne i Sančez sa druge strane, u drugoj su promašili i Serđio Ramirez i Arbilja. Mladi Halilović je bio precizan u trećoj seriji za razliku od Gonzalesa, potom za Barsu pogađa Grimaldo, Espanjolu tračak nade donosi Džordan, ali sve dileme otklanja Ivan Rakitić.