Barsa se brukom oprostila od Nou Kampa, Atletiko slavio u San Sebastijanu!

Autor: Ivan Cvetković
nedelja 22.05.2022.
23:55

U terminu od 22 sata večeras su odigrane poslednje tri utakmice poslednjeg kola španske Primere.

EPA-EFE/Quique Garcia

Viljareal je napravio podvig i od uspešne sezone oprostio se pobedom nad Barselonom na Nou Kampu rezultatom 2:0.

"Žuta podmornica" povela je u 41. minutu kada je pogodio Alfonso Pedrasa, da bi konačan rezultat postavio Moi Gomez golom u 55. minutu.

Atletiko Madrid slavio je u San Sebastijanu gde je poražen Real Sosijedad rezultatom 2:1.

Posle ne preterano zanimljivog prvog poluvremena, nastavak meča doneo je više akcije.

Domaćina je načeo Rodrigo De Paul sjajnim pogotkom u 50. minutu, a Anhel Korea zapečatio je sudbinu Baska golom u 69. minutu susreta. Počasni pogodak domaćina dao je Jon Guridi u trećem minutu nadoknade vremena.

Sevilja je kod kuće slavila protiv Atletik Bilbaoa, posle dva poništena pogotka, jedini važeći bio je delo rezerviste Rafe Mira u 68. minutu.