08:15

Imali su Amerikanci šta i da vide.

EPA/ADAM DAVIS

Fudbaleri Barselone i Real Madrida odigrali su pripremni meč na "AT&T" stadionu gradu Arlington u Teksasu u sklopu svojih turneja po SAD.

Katalonci su pobedili sa 3:0 na stadionu na kom će se igrati neke od utakmica Mundijala 2026.

Usman Dembele je u 15. minutu doveo Barsu u vođstvo. Francuz je desnog novog šutirao u donji levi ugao iz vrlo teške pozicije.

Vinisijus Žunior nije imao sreće, dva njegova šuta sprečila je preška. Prvopenal u 20. minutu, pa zatim šut u 87. minutu posle vrlo lepog driblinga i prodora uz gol-aut liniju.

Prečka je baš "htela" igrače Reala, Čuamenijeva "bomba" u 61. minutu umalo nije ušla u mrežu.

Preostala dva gola pala su u finišu, Fermin Lopez je u 85. minutu dao jako lep gol za 2:0, efektan šut van kaznenog prostora prilikom kog je imao dovoljno vremena da se namesti.

Lopez je bio asistent kod trećeg pogotka u prvom minutu sudijske nadoknade, poslavši lep lob pas za Ferana Toresa, koji je majstorski snašao pred Tibom Kurtoom, prebacivši loptu preko njega i poslavši je u mrežu.

Madriđanima je ovo poslednja provera pred prvo kolo Primere, dok Barselonu čeka još jedan pripremni susret i to protiv Milana.