Barsi bodovi i mučenje, utakmica koja će brzo biti zaboravljena

nedelja 29.08.2021.
18:56

Ekipa Barselone savladala Hetafe u okviru trećeg kola španskog prvenstva.

EPA-EFE/QUIQUE GARCIA

Barselona je povela već u 2. minutu utakmice, odlično je tekla akcija, nastavila se po levoj strani gde je bio Đordi Alba koji je ubacio loptu ka petercu, a tamo je na pravom mestu bio Serđi Roberto koji je pogodio za 1:0.

U 19. minutu nije izgledalo da će Hetafe stići do izjednačenja sve do poslednje tri sekunde akcije.

Upravo su te poslednje tri sekunde akcije pravi primer, onaj školski, kako se izbacuje odbrana jednog tima, bio je to fenomenalan ultrabrzi dupli pas Sandra Ramireza i Karlosa Alenje, nakraju Sandro iz prve šutira za 1:1.

Ako izuzmemo golove, nismo videli previše dobrih akcija i jednih i drugih u prvom poluvremenu. Ipak, moramo pohvaliti realizaciju i jednih i drugih.

Naredni gol viđen je u 30. minutu meča, tada je De Jong video Depaja kako utrčava po levoj strani, dodao mu loptu, a pridošlica iz Liona pogađa za, ispostaviće se na kraju, konačnih 2:1

U nastavku nismo mnogo videli ni od jednog, ni od drugog tima, Barsa je imala loptu u svom posedu, gosti su čekali svoju šansu iz kontre, ali ništa nisu uspeli da iskoriste.

Ekipa Ronalda Kumana je uspela da postigne još jedan gol do kraja utakmice, ali je Arauhov gol poništen zbog ofsajda.

Barselona je stigla do sedmog boda iz tri utakmice u Primeri, Hetafe je i dalje bez bodova.

Stefan Mitrović i Nemanja Maksimović su odigrali svih 90 minuta za goste.