nedelja 03.03.2024.
22:58

"Bolan" bod.

EPA-EFE/Miguel Tona

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Barselone remizirali su, bez golova, 0:0, u derbi meču 27. kola španske Primere.

Utakmica na stadionu "San Mames" popularnoj "Katedrali" ostaće upamćena po dve povrede veoma vašnih vezista Katalonaca Frenika de Jonga i Pedrija.

Prvi je stradao Holanđanin. Igrao se 26. minut kada je De Jong loše doskočio na centru igrališta i više nije mogao da se osloni na nogu, pa ga je lekarska ekipa odveza sa terena, a umesto njega u igru ušao Fermin Lopez.

Nekoliko minuta kasnije Barsa je bila na milimetar da povede. Golman gostiju Unai Simon istračao je sa gola kako bi sprečio akciju gostiju, ali je loptu odbio pravo na nogu Žoaa Kansela, a Portugalac sa skoro pola terena pokušao da ga lobuje. U tome je i uspeo, ali se na gol-liniji isprečio štoper domaćih Jeraj Alvarez i spasio svoj tim.

Do kraja prvog dela Ćavi je ostao i bez Pedrija koji je zbog povrede sa suzama u očima napustio teren, a umesto njega u igru ušao mladi Jamal.

U 67. minutu sporna situacija u kaznenom prostoru Atletika. Jamal je prilikom prodora sapleten, ali sudija Ernandez Ernandez nije pokazao na penal.

Tako je na "San Mamesu" ostalo najnepopularnijih 0:0.